Szkolenia

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLENIU W WARSZAWIE
01.12.2018.
WYKORZYSTANIE C-EYE® W NEUROREHABILITACJI
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu z zakresu neurorehabilitacji i użycia systemu C-Eye® w terapii osób z zaburzeniami neurologicznymi.

Wydarzenie adresowane jest do rodziców, opiekunów, psychologów, logopedów i terapeutów pracujących z osobami wybudzonymi ze śpiączki, które nie odzyskały pełnej świadomości. W szczególności z osobami w stanie minimalnej świadomości, również zdiagnozowanymi jako osoby w stanie wegetatywnym.

Spotkanie dedykujemy również osobom, których bliscy nie komunikują się za pomocą słów. Być może Twoje dziecko urodziło się niepełnosprawne. A może Twoi bliscy nie mogą rozmawiać z powodu wypadku czy choroby. Nie wiesz jak możesz nawiązać z nim kontakt? Być może C-Eye® pozwoli na rozpoczęcie rehabilitacji, która zaowocuje postępami w komunikacji, nauce, da poczucie sprawczości i pozwoli na udzielenie upragnionych odpowiedzi.

Szkolenie składa się z części teoretycznej – wykładów prowadzonych przez specjalistów oraz naukowców zaangażowanych w opracowanie urządzenia oraz części praktycznej, w której przeznaczamy ponad 3 godziny na warsztaty.

Każdy uczestnik szkolenia będzie miał możliwość przetestowania systemu C-Eye®.

9.00 – powitanie uczestników

9.15 – wykład – mgr Robert Bugaj – system C-Eye® w świetle badań naukowych.

10.00 – wykład – dr Bartosz Kunka – System C-Eye® jako alternatywa komunikacji z pacjentem.

11.00 – przerwa kawowa

11.45 – wykład – Wykorzystanie systemu C-Eye® w pracy neurorehabilitanta – mgr Edyta Tyszkiewicz

14.00 – przerwa na lunch

15.00 – wykład -mgr Joanna Bugaj – źródła finansowania systemu C-Eye®

15.30 – warsztaty – cz. 1 moduł diagnostyczny i rehabilitacyjny systemu C-Eye®

16.45 – przerwa kawowa

17.00 – warsztaty – cz. 2 moduł komunikacyjny i rozrywki systemu C-Eye®

18.00 – zakończenie szkolenia, rozdanie certyfikatów

Aby już dziś zapewnić sobie udział w szkoleniu zarezerwuj miejsce już dziś 

C-Eye® bardzo dobrze sprawdza się w komunikacji i rehabilitacji zarówno dorosłych jak i dzieci.
Jego zastosowanie jest możliwe u dzieci od 1 roku życia, które cierpią na: mózgowe porażenie dziecięce, niepełnosprawność fizyczną lub intelektualną (z każdym stopniem niepełnosprawności), dystrofię mięśniową (m.in. dystrofia Duchenne’a), zespół Retta, również dla dzieci po śpiączce, które mimo że wybudzone, pozostają jeszcze bez kontaktu.

Z C-Eye® mogą także korzystać dorośli, których dotyczą następujące sytuacje: uraz mózgowo-czaszkowy, stwardnienie rozsiane lub stwardnienie zanikowe boczne, udar (szczególnie pacjenci z afazją albo dyzartią), porażenie czterokończynowe , pacjenci po zabiegach neurochirurgicznych spowodowanych m.in. nowotworami mózgu, glejakami, naczyniakami, tętniakami, po nagłym zatrzymaniu krążenia.
Niejednokrotnie C-Eye® wykorzystuje się w pracy z osobami cierpiącymi na choroby neurodegeneracyjne mózgu, tj.: choroba Alzheimera prowadząca do otępienia, choroba Huntingtona, choroba Parkinsona.

Szkolenie dla logopedów, neurologopedów, rehabilitantów, studentów rehabilitacji, terapeutów, psychologów, członków rodzin pacjentów po udarach, wybudzonych ze  spiączki, bez kontaktu werbalnego a także zdiagnozowanych jako stan wegetatywny oraz wszystkich zainteresowanych tą problematyka. Zapraszamy.