KLUB GRACZY GO BADUK

Wśród dzieci grających w Go, nazywaną w Korei Baduk, zaś w Chinach Weiqi zaobserwowano korzystny wpływ tej aktywności na ich rozwój osobisty. Podczas nauki oraz gry w Go angażowana jest nie tylko inteligencja ale także emocje grających.

Zdolność odczytywania myśli własnych jak i innych oraz dobór odpowiednich zachowań, umiejętność właściwego odczuwania, dwustronnej konwersacji oraz budowania kompromisu są mierzone poziomem Inteligencji Emocjonalnej.

Zalety gry w Go w rozwijaniu Inteligencji Emocjonalnej w zależności od stopnia zaawansowania w jej naukę to począwszy od odczytywania emocji przeciwnika poprzez ocenę skuteczności podejmowanych działań i kontrolowanie własnych emocji, aż po budowanie umiejętności uzyskiwania wpływu, tworzenia przyjaźni i rozwoju zdolności przywódczych. 

 

Gra w Go angażuje wiele etapów procesu poznawczego związanych ze skutecznym funkcjonowaniem: uwagi, percepcji wizualnej, aktywnego zapamiętywania oraz umiejętności podejmowania decyzji. Badania wykazały, że podczas nauki Go wysoki poziom aktywacji płata czołowego wspomaga wzrost uwagi i postrzegania przestrzennego także np. wśrod dzieci z zespołem ADHD. 

Dlatego też Fundacja Audemus Audire wykorzystuje grę w Go podczas terapii dzieci a także wspiera graczy umożliwiając im spotkania celem rozgrywek towarzystkich oraz rywalizacji sportowej. Nasz reprezentant już pięciokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów, a także czterokrotnie brał udział Mistrzostwach Europy Juniorów w GO. W 2018 roku miał zaszczyt reprezentowania Starego Kontynentu jako jeden z trójki reprezentatntów na Mistrzostwach Świata Juniorów w Go.

Jeszcze jedną niewątpliwą zaletą gry jest tworzenie interakcji zarówno wśród dzieci, jak i międzypokoleniowej. Rozgrywka stanowi wspaniałą zabawę dla najmłodszych, ale jest również jest świetnym treningiem umysłowym dla starszych. Dzieki rywalizacji przy planszy do Go mają szansę poznania się i wzajemnego wspólnego spędzenia czasu (na zdjęciu poniżej nasza wówczas 7-letnia uczestniczka turnieju w Berlinie podczas gry z najstarszą przeszło 80-letnią).

 

Jeśli chciałbyś poznać grę w Go Baduk i nauczyć się w nią grać zapraszamy do kontaktu go@audemusaudire.plTakże, jeśli potrafisz już grać (niezależnie od Twojego stopnia zaawansowania) i szukasz graczy do wspólnego spędzania czasu przy planszy Go, również odezwij się do nas na powyższego maila.

 

如果想在华沙附近的俱乐部玩围棋,请给我们发送电子邮件 go@audemusaudire.pl 我们还可以在您的孩子们的学校里组织围棋课程。

Aby poznać podstawy gry polecamy Interaktywny Kurs Go.

Chcącym poznać grę lepiej proponujemy tygodniową samodzielną naukę przy lekturze anglojęzycznej książki Falling in Love with Baduk – Play a game in a week

Zobacz też, jak trenerzy Klubu GO Baduk przeprowadzają Warsztaty gry w Go

Napisali o nas:      Biuletyn Informacyjny Gminy Lesznowola nr 63-64/2017 Zobacz tutaj

Kurier Południowy nr 31 (731)/W1 31 sierpnia – 6 września 2018 Zobacz tutaj

TVN24 Biznes i Świat w programie “Dzień na Świecie” 07 stycznia 2019. Antoni Bugaj gościem red. Jana Niedziałka Zobacz tutaj